Microsoft System Center 2025 ve Windows Server 2025 Sonbaharda Çıkacak

Microsoft tarafından System Center 2025 sürümünün sonbaharda genel kullanıma sunulmasının planlandığını açıklandı. Şirketin System Center 2022’yi ise Nisan 2022’de piyasaya sürdüğünü hatırlatalım.

Microsoft, yazılım yönetim araçları paketinin System Center 2025’in yıl sonuna kadar Center Operations Manager (SCOM), Virtual Machine Manager (VMM), Service Manager (SM), System Center Orchestrator (SCO) ve Data Protection Manager (DPM)’ın güncellenmiş sürümlerine sahip olacağı söylüyor.

Microsoft, System Center 2025 yazılım paketinde de bazı güvenlik geliştirmeleri yapıldığını söylüyor. Örneğin, VMM kullanımıyla oluşturulan tüm sanal makineler varsayılan olarak Microsoft’un daha hızlı ve daha güvenli bir önyükleme deneyimi sağlaması gerektiğini söylediği Nesil 2’ye ayarlanacak. System Center 2025 ayrıca en son şifreleme teknolojisi için Aktarım Katmanı Güvenliği (TLS) sürüm 1.3 desteklenecek ve DPM 2025 yazılımı, Azure Key Vault’ta parolaları depolamak için destek ekleyecek.

Ek olarak Microsoft, System Center 2025 ile VMM’nin Azure Profilleri özelliğine ve System Center Service Provider Foundation (SPF)’a  yönelik desteği de sonlandırıyor. Bu hizmetler Arc özellikli VMM’de artık yerleşik olacak.

System Center 2025 sonbaharda gelecek olsa da yöneticilerin VMM ve DPM’in yeni sürümlerinin özel önizlemesine bu siteden kaydolunmasına izin veriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x